1200px-Namibia-1113

נמיביה הממוקמת בין מדבר קלהרי הלוהט לבין דרום האוקיאנוס האטלנטי הצונן, ידועה בקסמה לתושבי דרום אפריקה הסמוכה, אולם התיירות העולמית גילתה רק לאחרונה את תושביה המסורתיים והמרתקים, את המדבריות, המסלולים המיוחדים, נופי הים ואת שפע חיות הבר והמרחבים האינסופיים המייחדים ארץ זו.
זוהי ארץ של מדבר ושל מרחבים גדולים ריקים ופראיים. אוקיינוס עצום, וסוואנות רחבות ידיים. הדיונות הגבוהות בעולם ושמורות טבע מהגדולות באפריקה. . נמיביה נקראת על שם מדבר נמיב, שבשפת אנשי הנאמה החיים בדרום המדינה משמעו "המדבר המתגלגל ללא סוף". מסוף המאה ה- 19 ועד למלחמת העולם הראשונה שלטו בה הגרמנים אשר השאירו את רישומם בעיקר בשמות ובבנייה הגרמנית בערים. עד לקבלת עצמאותה בשנת 1990 נשלטה על ידי דרום אפריקה
כדאי לבקר

שמורת נמיב נאוקלופט
שמורת טבע יפהפיה והמדבר העתיק בעולם, בשמורה נופים מגוונים של קניונים עמוקים, גבי מים, מפלים ודיונות ענק מהגבוהות בעולם. במרכזה מתחתר נהר קויסב(Kuseib) אשר דרכן לאוקיאנוס נחסמת על ידי הדיונות. בסוסוסבליי - מרכז השמורה ולב "החולות הנודדים", כדאי להשכים לזריחה ולהנות ממשחקי האור הצובעים את הדיונות בגווני אדום וכתום, או לטפס לראש דיונה לצפות בשקיעה האפריקאית המרהיבה. להגיע אל אגמי מים ולראות את הצמחיה המיוחדת למדבר. את הטיולים ניתן לערוך ברגל וגם ברכבי שטח.

מפרץ וולביס (Walvis Bay)
מפרץ וולביס בו נמצא הנמל היחיד בין כף התקווה הטובה ולואנדה, היווה נקודה אסטרטגית חשובה במשך שנים, אך היום מבקרים כאן בעיקר בשמורת הטבע אשר נתברכה בכמויות עצומות של עופות מים מלוחים. הבולטים בהם השקנאים והפלמינגו אשר יכולים להגיע עד ל - 40,000 פרטים במקבץ אחד.

סווקופמונד (Swakopmund)
התרבות וההיסטוריה של סווקופמונד- "הפנינה של נמיביה", העיר השניה בגודלה בנמיביה, ובירת הקיץ של המדינה, היא עיר אוונגארד, שכאילו הוצנחהללב אפריקה הישר מבוהמיה או בוואריה. כדאי לשוטט בעיר ולהנות מהארכיטקטורה ומהתושבים ולבקר במוזיאון הגאולוגי המרתק. סמוך לעיר  שמורת הטבע של צמחי הוולוויצ'יה (Welwitschia), צמח מדבר אנדמי מהעתיקים בעולם. בוטנאים סוברים שחלק מן הצמחים מגיעים לגיל 2000 שנה! הצמח מתפרש על הקרקע ומגיע לאורך של 3 מ' ויותר

קייפ קרוס (Cape Cross)
שמורת טבע קייפ קרוס - בשנת 1486 נחת בנקודה זו הנווט הפורטוגזי דייגו קאו לראשונה בחופי אפריקה. היום זהו חוף שומם מאדם אך מושב קבע של עשרות אלפי דובי-ים אשר בעונת הרבייה מגיע מספרם עד 200,000 פרטים!.

דמארה לנד
דמארה לנד - אזור המחייה של בני שבט דמארה - חקלאים וציידים. זהו האזור ההררי ביותר בנמיביה והוא משופע בבעלי חיים וצמחיה ייחודית. האזור נודע גם בזכות ציורי סלע עתיקים ומפורסמים של בני שבט הסאן, הידועים יותר בכינוים – בושמנים. כדאי לבקר בין אתרי הפולחן השונים שציוריהם נצבעים בגווני אדום וכתום עם זריחת ושקיעת השמש. ביער המאובן, בו גזעי עצים ענקיים מרשימים באורכם (חלקם מעל 30 מ') המוטלים על הארץ בשלמותם ונראים כמעט חיים. חלק מן המדענים סוברים שגילם של העצים מגיע עד כ – 300 מיליון שנה.

קאוקולנד ( Caocoland ) – בני שבט ההימבה
אחד האזורים הפראיים באפריקה. כאן חי אחד השבטים המבודדים ביותר באפריקה - בני שבט ההימבה – "אלה ששרים". עור גופם משוח בגווני חום ואדום וחלציהם מכוסים בעורות.

שמורת אטושה ( Etosha )
שמורת אטושה - "מקום המים היבשים", אחת השמורות הגדולות באפריקה ששטחה גדול מזה של מדינת ישראל. השמורה כולה היא מליחה ענקית ונופיה מגוונים ביותר : ממדבר מלח צחיח עד ערבות עשב גדולות ויער עצי שיטים סבוך. הסוואנה מושכת מינים רבים של אוכלי עשב כמו אנטילופות, זברות, קרנף מצוי, פילים, ג'ירפות ועוד. בעקבותיהם מגיעים הטורפים הגדולים: אריות, נמרים, צבועים. ניתן לצפות בחיות המצטופפות סביב מקורות המים הטבעיים – חוויה מדהימה לחובבי הטבע.

שמורת ווטרברג (Waterberg Plateau)
שמורה המצויה בגובה של כ – 1700 מ' מעל פני הים נמצאת על רמת אבן חול קדומה ומתנשאת בגובה 200 מ' מעל מישורי הסוואנה הסובבים אותה. הרמה נתברכה במעיינות מים אשר מאפשרים צמחיה מגוונת הכוללת עצי שיטים ושיחים לצד ערבות העשב. המקום הוכרז כשמורה על מנת לשמר ולחקור חיות בסכנת הכחדה כמו הקרנף המצוי והקרנף רחב השפה ואחרים. חיים כאן כ – 25 מיני יונקים וכ – 200 מיני עופות, ביניהם נשר הקייפ המקנן בין המצוקים.

מסלול אפשרי

ווינדהוק, הדיונות הגדולות של סוסוסוולי, קניון הקוויסב, מפרץ וולביס, סווקופמונד, שמורת דובי הים וארץ הדמרה, קאוקלנד ובני שבט ההימבה, מפלי אפופה, שמורת אטושה, רמת ווטרברג