אוגנדה - 10 ימים

אוגנדה היא מדינה בה נפגשים מזרח ומערב אפריקה. נוף מדהים של יערות ירוקי עד המאוכלסים בקופים ממינים שונים, ביניהם גם שימפזים וגורילות. אזורי סוואנה פתוחים בהם בעלי חיים אפריקאים רבים – ג'ירפות, פילים, אנטילופות ואוכלי עשב נוספים ולצידם שוחרים לטרף החתולים הגדולים – אריות ונמרים. ארץ מרובת אגמים והרים, מטעי קפה ותה, מפלים שוצפים וכמובן תושבים מסבירי פנים, העוסקים במלאכתם היומיומית, פתוחים ושמחים לקראת כל מטייל המגיע לבקר בארצם. הלונלי פלאנט הציב את אוגנדה במקום הראשון מבין עשרת היעדים הנבחרים והמומלצים לשנת 2012, וציין שורה ארוכה של סיבות לבחירה: קופי האדם – שימפנזים וגורילות, מגוון בעלי החיים ומעל 1000 מיני עופות, מקורות הנילוס ואגם ויקטוריה, רכס הרי רוונזורי המושלגים הנושקים ליערות גשם טרופיים, הסוואנה אפריקאית ונוף האגמים הגדולים של אפריקה. לא פחות חשוב - אוגנדה נמצאת עדיין מחוץ לרשימת יעדי התיירות העמוסים של אפריקה, ומגיעים אליה מעט תיירים במשך השנה. "הפנינה של אפריקה", כך כינה וינסטון צ'רצ'יל את אוגנדה בספרו "המסע שלי לאפריקה" משנת 1908. צ'רצ'יל כתב: "ממלכת אוגנדה היא אגדה. הנוף שונה, האקלים שונה, ויותר מכל, האנשים שונים מכל מקום אחר ברחבי אפריקה… המסר שאני מביא עמי הוא… התרכזו באוגנדה!".

מסלול הטיול

יום 1 - תל אביב – אדיס אבבה – ג'ינג'ה
נצא בטיסת לילה וננחת בצהרים בשדה התעופה של קמפלה. לאחר הנחיתה ניסע אל ג'ינג'ה (כ-3-4 שעות) - העיר השנייה בגודלה באוגנדה, הממוקמת על גדת אגם ויקטוריה, ליד מקורות הנילוס הלבן. ג'ינג'ה היא בירת המחוז הנקרא על שמה והיא בירת הממלכה השבטית של בוסוגה. ג'ינג'ה – "מקום האבנים השטוחות" בשפת שבט הבאסוגה ושבט הבגנדה, אשר מתגוררים משני צידי הנילוס הלבן באזור.
באזור זה של הנהר ניתן היה לחצותו בבטחה באמצעות סירות בזכות סלעים שסימנו את גדות הנהר באזור מפלי ריפון. נגיע אל הלודג' בו נלון.
לינה : The Haven Lodge או דומה

יום 2 – ג'ינג'ה – פארק מרצ'יסון
ניסע צפונה אל שמורת מרצ'יסון ( כ - 5-6 שעות ). דרך אזורי סוואנת שיחים של מרכז אוגנדה. נגיע אל שמורת הטבע - חבל ארץ נרחב של סוואנות ויערות לאורכו של נהר הנילוס הוויקטוריאני. אחר הצהריים נצפה מראש המצוק על מפלי מורצ'יסון המרהיבים ומהיפים במזרח אפריקה ונחצה את הנילוס על גבי מעבורת לצד הצפוני של השמורה שם ממוקם הלודג'.
לינה : Paraa Lodge או דומה

יום 3 – פארק מרצ'יסון
למחרת בבוקר נצא לטיול ספארי עם הרכב, אל הדלתא של הנילוס הוויקטוריאני, הנשפך לאגם אלברט. נוכל לראות ג'ירפות, פילים ובעלי חיים נוספים. אחרי ארוחת צהרים בלודג' נצא לשייט על הנילוס לכיוון תחתית מפלי מרצ'יסון. נוכל לצפות בתנינים, היפופוטמים, עופות מים רבים וחיות בר אחרות הבאות לשתות ממי הנהר.
לינה : כנ"ל

יום 4 – פארק מרצ'יסון – פורט פורטל
יום נסיעה ארוך של נסיעה בדרכים משובשות (כ- 5-6 שעות) לאורך אגם אלברט אל העיר פורט פורטל ואל יער קיבלה. נעבור בנוף ירוק ושופע צמחייה, דוכני פירות טרופיים, כפרים ושדות חקלאיים בארץ ממלכת בוניורו. בהמשך נטפס לעבר הרמה ההררית עליה יושבת העיר פורט פורטל, בירת המחוז וממלכת טורו ומקום מושבו של מלך טורו.
לינה במלון בפורט פורטל.
לינה :Primate Lodge  או דומה        

יום 5 - יער קיבלה בעקבות השימפנזים  – שמורת קווין אליזבת
לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא אל יער קיבלה (כשעה נסיעה) - שמורת יער גשם קטנה יחסית, המשמשת בית לאחד עשר מינים שונים של קופים. יער הגשם הוא גבוה ורב שכבתי ובו מיני אפיפיטים ומטפסים רבים. נצא לטיול ברגל אל לב יער הגשם בעקבות קבוצות השימפנזים והקופים לסוגיהם – קולובוס שחור לבן, בבונים, מנגאבי אפור לחי ואחרים, נצפה בהם כשהם מדלגים בינות לעלי העצים הענקיים של היער.
בהמשך ניסע לשמורת המלכה אליזבת הממוקמת במערב אוגנדה למרגלות רכס הרי הרוונזורי ונערוך בה תצפית בעלי חיים. נוף השמורה הוא של מרחבי סוואנה המנוקדים בעצי חלבלוב גבוהים. נגיע אל השמורה השוכנת בין אגמים גדולים בבקעת השבר, ובה מגוון עשיר של חיות בר, אנטילופות, ג'ירפות, תאואים ואף עדרי פילים, וכמובן טורפים.
לינה  : Mweya Lodge או דומה

יום 6 - שמורת המלכה אליזבת
נצא לטיול ספארי בשמורה הדגל של אוגנדה. בשמורה ישנם אגמי ענק של בקעת השבר, אגמים קטנים בלועות הרי געש, אזורי "בוש" המהווים מסתור לחיות הבר, סוואנות ותעלות מים. זהו הזמן הטוב לראות את פעילות הטורפים המשחרים לטרף. אחר הצהריים נצא לשייט בתעלת קזינגה הטבעית והמרשימה, המחברת בין אגם ג'ורג' לאגם אדוארד, וידועה באוכלוסיית ההיפופוטמים הצפופה שבה. בשייט נוכל לצפות גם בתאואים, חיות בר אחרות ושלל עופות מים וגדה השוכנים לחוף התעלה.
לינה : כנ"ל

יום 7 - שמורת המלכה אליזבת – אגם בוניוני
לאחר ארוחת הבוקר ניסע דרך ההרים המרהיבים של שמורת בווינדי אל אגם בוניוני. נעבור דרך כפרי הבאטווה- שבט פיגמים ונעלה לתצפית על האגם.
לינה : Bird nest lodge או דומה

יום 8 – אגם בוניוני -  אגם מבורו
ניסע לשמורת מבורו – שמורה מגוונת בה מגוון חיות בר - באפלו, זברות, אימפלות ואוכלוסיית עופות מגוונת. נסייר בשמורה ונבקר את מגדלי הבקר המקומיים.
לינה : Rwakobo rock lodge או דומה

ימים 9-10 - מבורו – קמפלה – תל אביב
בשעות הבוקר ניסע לעיר הבירה קמפלה. לאחר ארוחת צהרים ניסע אל שדה התעופה לטיסה ארצה. נחיתה בארץ בשעות הבוקר המוקדמות של יום 10

למעוניינים - אפשרות הארכה לסיור גורילות בשמורת בווינדי
יום 7 – שמורת קווין אליזבת – שמורת בווינדי, לינה בלודג' בשמורה
יום 8 – סיור גורילות, לינה כנ"ל
יום 9 – בווינדי – אגם בוניוני – אגם מבורו, לינה Rowakobo rock
ימים 10-11 – אגם מבורו – קמפלה – תל אביב

hipo uganda

Bunyonyi uganda

 

תאריכי יציאה ומחירים
יעד הטיולתאריכי הטיולמחיר לאדם בחדר זוגי
טיול לאוגנדה- 11 יוםאוגוסט 2017יעודכן בהמשך

• הטיולים מבוססים על טיסות "אתיופיאן איירליינס", והם עשויים להשתנות בהתאם לשינויים בלוח הטיסות.
• חיסונים – יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
• הטיול כולל נסיעות בכבישים ( חלקם משובשים ) ובדרכי עפר.
• המסלול מתאר את אתרי הביקור, יתכנו שינויים בסדרי הביקורים והלינות.
• מחיר בסיס: המחיר כולל שירותי קרקע, טיסות, מע"מ ותשר.
• מיסי נמל: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ.
• מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה.
• עדכון המיסים וההיטלים יתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול)
• טיסות: טיסות בינלאומיות כמפורט בתכנית.
• לינה: בבתי מלון ובלודג'ים מדרגה ראשונה.
• כלכלה: שלוש ארוחות ביום לאורך ימי הספארי
• בקבוקי מים מנרליים ברכב במשך ימי הספארי.
• תחבורה: רכב שטח מיוחד לספארי, שגגו נפתח כדי לאפשר צפייה בבעלי חיים.
• נהגים מדריכים דוברי אנגלית צמודים לאורך כל הטיול.
• דמי כניסה וסיורים באתרים כמפורט בתכנית.
• תשר: לנותני השירותים השונים בחו"ל (נהגים, מדריכים מקומיים, סבלים וכו') עפ"י התכנית המפורטת.
• מפגש הכנה בארץ.
1. אשרות כניסה: אשרת כניסה אינה כלולה במחיר הטיול. עלות האשרה $100 והיא תונפק בכניסה למדינה
2. הטיול כולל נסיעות בכבישים משובשים ובדרכי עפר.
3. הטיולים מבוססים על טיסות של חברת "אתיופיאן איירליינס" והם עשויים להשתנות בהתאם לשינויים בלוח הטיסות.
4. חיסונים: - נדרש חיסון נגד קדחת צהובה (לא יאוחר מ-10 ימים לפני היציאה לטיול)